ОПИС ДОКУМЕНТУ

Рішення:

Прийнято

Сесія:

LIII

Скликання:

VIII

Статус:

За основу і в цілому

Дата прийняття:

08.11.2023

РЕЗУЛЬТАТИ ГОЛОСУВАННЯ

 • Підтримали
  18
 • Не підтримали
  0
 • Утримались
  0
 • Не голосували
  1
 • Відсутні
  8

ПОІМЕННЕ ГОЛОСУВАННЯ

ХРОНОЛОГІЯ ДОКУМЕНТУ

ДРУК РІШЕННЯ ПЕРЕГЛЯНУТИ ТЕКСТ ПРОЄКТУ

ТЕКСТ РІШЕННЯ: № № 53-40/VIII

ПАЛАНСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА

УМАНСЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

РІШЕННЯ

08 листопада 2023 року № 53-40/VIII

Про звернення депутатів Паланської сільської ради щодо змін умов обігу земель сільськогосподарського призначення.

Керуючись Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», Паланська сільська рада вирішила:

 1. Звернутися до Президента України, Голови Верховної Ради України, Міністра аграрної політики та продовольства України, Голови Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики та всіх органів державної влади повноважень яких може стосуватись дане звернення щодо змін умов обігу земель сільськогосподарського призначення.

Сільський голова Руслан ЯРЕМЧУК


ПАЛАНСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА

УМАНСЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Вулиця Грушевського, 11, с. Паланка, Уманський район,Черкаська область, 20340,

тел. (04744) 9-94-31, E-mail: palanka-otg@ukr.net Код ЄДРПОУ 26261301

______________________________________________________________________________________________________________

/___________________ №_____________

Кому: Президенту України

Зеленському В.О.

Копія: Голові Верховної Ради України

Стефанчуку Р.О.

Міністру аграрної політики

та продовольства України

Сольському М.Т.

Голові Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики

Гайду О.В.

Щодо змін умов обігу земель сільськогосподарського призначення.

Шановний Володимире Олександровичу!

Депутати Паланської сільської ради засвідчують Вам свою повагу і звертається з приводу змін з 2024 року умов обігу земель сільськогосподарського призначення.

З перших днів повномасштабного вторгнення рф в Україну аграрна галузь стала фундаментом та локомотивом національної економіки, забезпечуючи понад 50% від загального надходження валютної виручки в країну, національну та світову продовольчу безпеку та щоденну допомогу Збройним Силам України.

В умовах, коли українські аграрії переживають чи не найскладніші випробування за всю історію незалежної України: постійно зазнають фінансових та фізичних збитків через заблоковані порти, знищені виробничі потужності, обстріляні та заміновані українські поля, на яких регулярно підривається техніка разом з працівниками, – вони продовжують працювати та воювати на фронті, як військовослужбовці, захищаючи буквально кожен сантиметр української землі.

На жаль, неможливість експорту продукції призвела до скорочення ліквідності українських аграріїв. Не маючи такої дотаційної підтримки як в країнах ЄС (довоєнний рівень дотацій в прибутку українського АПК в середньому складає до 2% проти майже 20% в країнах ЄС) та враховуючи катастрофічне падіння прибутковості сектору, вітчизняні аграрії відчули кризу нестачі оборотних коштів та витратних матеріалів для проведення посівної кампанії та подальших польових робіт, що невідворотно вплине на результати врожаю 2023 року.

Попри домовленості між учасникам «Зернової ініціативи», відбувалося постійне блокування інспекцій кораблів зі сторони рф, в результаті чого експорт з України агропродовольчої продукції протягом року дії угоди опинявся під загрозою зупинки, та врешті, за заявою російської сторони, – її дія повністю припинена 17 липня 2023 року.

Новим викликом для вітчизняних аграріїв стає наступний етап земельної реформи, який почнеться з 2024 року. Нагадаємо, що з наступного року, ліміт на обсяг с/г землі «в одні руки» збільшується з поточних 100 до 10 тисяч гектарів, та буде дозволено продаж землі юридичним особам. В умовах, коли вітчизняні агровиробники вже другий рік поспіль працюють повністю в збиток, через наявні логістичні проблеми та низьку ціну на аграрну продукцію всередині країни, збільшення цього ліміту не принесе жодної практичної користі для малих та середніх агровиробників. Вони просто не мають коштів на купівлю с/г земель.

Фактично таке збільшення ліміту с/г земель у власності, за поточних умов, може бути вигідним лише тим компаніям, які мають можливість отримати фінансування за кордоном, шляхом залучення кредитів, випуску облігацій, тощо – тобто незначній кількості аграрних компаній. Решта агровиробників залишаться позбавленими такої можливості як мінімум до кінця війни.

Задля збереження балансу та надання рівних прав для всіх без виключення українських аграріїв депутати Паланської ради виступають проти підняття ліміту допустимого обсягу землі у власності однієї особи з поточних 100 до 10 тисяч гектарів в одні руки з 2024 року, проте ми не заперечуємо допуску до ринку юридичних осіб, оскільки згідно з Земельним кодексом України власниками таких юридичних осіб (що купують землю), можуть бути лише громадяни України. Водночас, ми пропонуємо залишити до кінця війни та ще на два роки після перемоги ліміт 100 гектарів в одні руки як для юридичних, так і для фізичних осіб.

З повагою, депутати Паланської сільської ради.

Прийнято на пленарному засіданні

сесії сільської ради

від 08 листопада 2023 року 53-40/VIIІ